Certyfikacja CE urządzeń elektronicznych – Certyfikacja urządzeń elektrycznych – Certyfikacja urządzeń elektronicznych

 

Profesjonalna pomoc w certyfikacji produktu

Certyfikacja CE urządzeń elektronicznych to wieloetapowy proces. Jednym z najważniejszych jest przeprowadzenie badań, które pozwalają stwierdzić, że produkt jest zgodny z normami i dyrektywami. Konieczne jest także zatroszczenie się o właściwą dokumentację techniczną. Produkt z oznakowaniem CE musi mieć też przygotowaną instrukcję użytkowania. Gdy wszystkie kryteria zostaną spełnione, wyrób można oznakować etykietą CE. Wystawiona zostaje deklaracja zgodności, a następnie produkt wprowadzany jest do obrotu.

Certyfikacja CE urządzeń elektrycznych – jakie wymogi musi spełnić produkt?

Konkretne dyrektywy precyzują wymagania związane z bezpieczeństwem wyrobu. Do takich dokumentów zaliczymy:

  1. Dyrektywę 2014/35/UE;
  2. Dyrektywę 2014/30/UE;
  3. Dyrektywę RoHS II 2011/65/UE.

Każda z nich dotyczy innego zagadnienia. Pierwsza odnosi się do harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich w zakresie wprowadzania na rynek sprzętu w określonych granicach napięcia. Druga odnosi się do kompatybilności elektromagnetycznej. RoHS II 2011/65/UE dotyczy z kolei ograniczenia wykorzystania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektronicznym i elektrycznym. Wyżej opisane dyrektywy są najczęściej stosowane w związku z certyfikacją urządzeń elektronicznych, ale nasze doświadczenie na nich się nie kończy. Z przyjemnością zapoznamy się z Państwa potrzebami i określimy optymalny sposób postępowania w związku z takimi urządzeniami elektronicznymi jak np. systemy bezpieczeństwa, kable, przewody, urządzenia niskonapięciowe, podzespoły elektroniczne, urządzenia medyczne, telekomunikacyjne, użytku publicznego i wiele innych.

Certyfikacja urządzeń elektronicznych – zaufaj sprawdzonym ekspertom

Zależy nam na tym, by jak najbardziej ułatwić Państwu proces certyfikacji. Wiemy, w jaki sposób zająć się każdym z etapów, by solidnie i profesjonalnie zadbać w tym zakresie o potrzeby naszych klientów. Podmioty, korzystające z naszych usług mogą liczyć na wyczerpujące doradztwo. Z przyjemnością dokładnie przedstawimy Państwu ścieżkę certyfikacji. Mamy doświadczenie w takich działaniach jak m.in.:

  1. przygotowanie wymaganej dokumentacji (np. instrukcja obsługi dla urządzenia czy schemat dokumentacji technicznej);
  2. przeprowadzanie analizy wymagań prawnych, niezbędnych do otrzymania oznaczenia CE;
  3. nadzorowanie badań na urządzeniach elektronicznych i przeprowadzanie testów zgodności.

Dzięki współpracy z naszymi ekspertami, zyskają Państwo pełne informacje na temat procedur certyfikacji. Sprawnie wykonujemy badania i przygotowujemy dokumentację, co oznacza, że nasi klienci mogą szybko wypuścić na rynek produkt zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami. Wiemy, jak istotne jest to, by dokładnie podejść do tego procesu. Z najwyższym zaangażowaniem i starannością kompletujemy taką dokumentację jak rysunki techniczne, schematy, specyfikacje techniczne, opis sprzętu czy sprawozdania z przeprowadzonych badań.

Dlaczego warto nam zaufać?

Certyfikacja urządzeń elektrycznych to usługa, którą wykonujemy zarówno dla większych, jak i mniejszych urządzeń, przeznaczonych do użytku domowego lub do wykorzystania w przemyśle. Stale powiększające się grono zadowolonych klientów to dowód na to, że z profesjonalizmem podchodzimy do powierzonych zadań. Krok po kroku przeprowadzimy cały proces oceny zgodności, wykorzystując przy tym naszą wiedzę oraz doświadczenie w branży.

Profesjonalnie wykonana ocena zgodności pozwala sprawdzić, czy Państwa produkt może uzyskać certyfikat CE. Warto to zadanie przekazać podmiotowi godnemu zaufania, by później nie borykać się z problemami czy niepotrzebnymi opóźnieniami. Od lat realizujemy zadania z zakresu certyfikacji CE urządzeń elektronicznych. Dokładnie weryfikujemy, czy wyrób spełnia założenia dyrektyw. Gdy zasadnicze wymagania zostaną zrealizowane, produkt klienta otrzymuje deklarację zgodności dla urządzenia elektrycznego. Gwarantujemy, że w naszym wykonaniu każdy z tych etapów zostanie zrealizowany bezproblemowo. Zachęcamy do kontaktu, by dowiedzieć się więcej.